Etykieta wystawowa

 

Pies nie przygotowany do właściwego prezentowania, źle zachowujący się w ringu i niecierpliwy uniemożliwia ocenę sędziemu a także pokazanie swoich zalet. Jeżeli myślimy że nasz piesek jest bezbłędny, nie posiada żadnych wad i cały świat powinien być o tym przekonany to, niestety, ale tak nie jest.A już na pewno z takim nastawieniem po ewentualnej przegranej łatwiej jest zniechęcić się do wystaw.

Pamiętajmy-żaden pies do tej pory nie urodził się idealny. Więc jeżeli nasz piesek nie posiada zbyt istotnych  wad eksterieru wskazane jest by pokazać go na tego typu pokazie.

Ale przed tym czeka nas trochę roboty.

Trzeba zacząć uczyć psa potrzebnych figur które na pewno pies i właściciel będą musieli wykonać w ringu, a także nauki stania bez ruchu przez dłuższą chwilę w pozycji ,,wystawowej". Nie jest to wcale trudne!!! Wystarczy codziennie, na spacerze ćwiczyć z psem odpowiednie figury po 10-15 minut. Naukę zaczynamy jak najwcześniej.

Handler (prezenter) musi zaprezentować psa w pozycji stojącej, pokazać sędziemu uzębienie psa oraz udostępnić mu swobodne zbadanie budowy anatomicznej psa. Zwykle później sędzia nakazuje poprowadzenie psa po ,,okręgu"- sędzia musi oglądnąć psa w ruchu.