Kilka praktycznych rad

-Wystawiając psa zawsze prowadzimy go po swojej lewej stronie, wyjątek-oczywiście- jest przy zwrocie wewnętrznym z przełożeniem ringówki do drugiej ręki.

- Część plątającej się ringówki ma być w całości schowana w dłoni.

- Nie zapominajmy o tym że to pies gra pierwsze skrzypce w tym przedstawieniu.

- Ringówka powinna być lekko naprężona, wygląda to bardziej elegancko, niż luźno gdy smycz wystawowa wisi.

- Przed oglądaniem zębów przez sędziego nie karmimy psa, ani nie podajemy mu smakołyków.

- Korygując sylwetkę psa zawsze robimy to od strony wewnętrznej tak aby nie zasłaniać widoku sędziemu.

- Jeżeli nasz piesek jest łasuchem można wziąć ze sobą smakołyki (malutkie) i nagradzać go za dobre zachowanie.

- Pies ma być czysty. Zasada, że psa szorstkowłosego nie kąpiemy przed wystawą jest nieprawdziwa. W sklepach możemy kupić szampony, odżywki, lotiony, pudry, lakiery tylko i wyłącznie dla psów z szorstkim włosem.
Nie zapominajmy jednakże by środki te stosować z umiarem a w krajach gdzie na wystawach jest niedopuszczalne stosowanie jakichkolwiek kosmetyków musimy zadowolić się samą wodą w spryskiwaczu.

- Tabliczka z numerem katalogowym powinna być przyczepiona w miejscu widocznym dla wszystkich w tym publiczności. Dobrym sposobem jest by umieścić ją na ramieniu lewej ręki lub na piersi, po lewej stronie. 

- Double handling, czyli podwójne wystawianie jest zabronione praktycznie wszędzie... tylko nie u nas. Za granicą jest to rzecz niedopuszczalna a sędzia w takim przypadku może wyprosić psa z ringu bez oceny. Niestety u nas ta praktyka jest nadal dość popularna i wygląda to (delikatnie mówiąc) nieelegancko.

- Absolutnie zabronione jest wystawianie psa na kolczatce!

-Ubiór handlera powinien być elegancki, praktyczny, i wygodny. Kolorem powinien kontrastować z umaszczeniem psa jak i stanowić tło na którym nasz bobtail będzie korzystnie się prezentował.